sobota 27. září 2014

-must-read- Knižní novinky (1)

Začíná podzim, čas jako stvořený pro čtení a psaní recenzí :) Ráda bych Vás seznámila s pěti knižními novinkami, které buď už vyšly, nebo se teprve chystají napochodovat na pulty knihkupectví a zaujaly mě natolik, že jsem se jim rozhodla věnovat samostatný článek :)

1. Kořist (Hon #2) - Andrew Fukuda

 Očekávaný druhý díl trilogie od Fukudy od nakladatelství Fragment. První díl mě skutečně bavil, recenzi na něj si můžete přečíst ZDE. Hon skončil tak napínavě, tak otevřeně! Už se nemůžu dočkat, jak to bude pokračovat. Stejně jako první díl má Kořist jednoduchou, líbivou obálku, tentokrát v krásném modrém provedení. Objevit se na pultech knihkupectví by se měla Kořist objevit 6.10.2014.

2. Saeculum - Ursula PoznanskiDruhá novinka je opět z Fragmentu. Jmenuje se Saeculum a jeho autorkou je Ursula Poznanski, autorka knihy Erebos (ke které jsem se ehm, ehm stále ještě nedostala). Saeculum má parádní hororovou obálku a anotaci. Kniha má být o partě dobrodruhů, kteří se utáboří v lese a nedbají varování, že místo, kde se rozhodli přenocovat, je údajně prokleté. První noc přijde hrozivá bouřka a ráno parta zjistí, že jeden člen výpravy chybí. Do kůry stromů jsou vyryté podivné vzkazy. Při hledání zmizelého se ztratí další člen....Že Vám je to povědomé? Anotace zní jako kapku obšlehlá Záhada Blair Witch :) Tak uvidíme.

3. Vypravěčka - Jodi Picoult

Znáte film Je to i můj život? A víte, že je dle knižní předlohy? Jeho autorkou je Jodi Picoult, které vyšla nová kniha s názvem Vypravěčka. Vypravěčka má pěknou obálku a jak už můžeme od Jodi čekat, silný lidský kontroverzní námět. Hlavní hrdinkou je Sage, která pochází z židovské rodiny. Snaží se vyrovnat se smrtí matky a začne docházet na skupinovou terapii, kde se seznámí s devadesátníkem Josefem Weberem. Starého muže tíží svědomí a vzpomíná na své působení v SS a koncentračních táborech. Požádá Sage, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Sage  po dlouhém rozmýšlení požádá babičku, která přežila holocaust, aby jí vyprávěla o svém mládí. Je však zděšena vyprávěním babičky - je možné, že se setkala s Josefem? Může ho usvědčit? Bude to vražda vyhovět starému muži, nebo spravedlnost?
Jodi Picoult má prostě koule. (Není myšleno doslovně). Píše o tématech, na které si ostatní autoři netroufnou a někteří čtenáři si je netroufnou raději ani číst. Píše o životě, jaký je. Ráda čtu o druhé světové válce, o holocaustu, SS, koncentračních táborech.. Vypravěčku prostě musím mít. Vyšla pod taktovkou nakladatelství Ikar.


4. Zimní příběh - Mark Helprin

Peter Lake, pouliční zlodějíček, se pokusí vyloupit honosný dům novinářského magnáta. Místo očekávaného lupu však na něj však čeká něco jiného. Někdo jiný. Dívka jménem Beverly. Peter se do Beverly okamžitě zamiluje. Osud však lásce nepřeje...Beverly podléhá zákeřné tuberkolóze. Při jedné z honiček, které na Petera uspořádali členové bývalého zlodějského gangu se zoufalý Peter vrhne z mostu. Nenalézá však smrt, záhadně se vynoří z vody o desetiletí později v New Yorku. Matně si vzpomíná, odkud přišel. Jakmile však spatří starý obraz, na kterém je Beverly, vzpomíná si a vydává se na cestu... najít lásku a smysl života. Zimní příběh s kapku kýčovitou obálkou a zajímavým námětem vyšel pod nakladatelstvím Jota. 

5. Papírová města - John Green

Povinnost must-have-and-read milovníků Johna Greena. Kdo by neznal Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky? Tentokrát nám Green naservíruje příběh kluka s (jako vždy) podivným jménem - Quentina Jacobsena, který je od dětství zakoukaný do Margo. Ta mu jednou zaklepe na okno a vtáhne ho do podivuhodného dobrodružství. A pak zmizí. Quentin po Margo začne pátrat a nachází stopy, které pro něj Margo zanechala. Jak znám Greena, začínám se obávat o život Margo..ale kdo ví, necháme se překvapit :)

A co Vy? Na jakou podzimní knižní novinku se těšíte?

6 komentářů:

 1. Kořist si rozhodně nenechám ujít :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řekla bych, že se Kořist stane kořistí hodně čtenářů, jakmile dorazí na pulty a sklady knihkupectví :))

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Já taky, už se nemůžu dočkat :)

   Vymazat
 3. Vypravěčku už mám doma :3 Papírová města je na cestě a Zimní příběh si budu kupovat, protože jsem na tom byla v kině a bylo to skvělé. A Kořist budu mít taky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Vrrr, chci taky! :D
   Já si teď objednala šest knížek, peněženka zaplakala nad tou částkou, takže je zas měsíc šetření :D

   Vymazat